Директниот тв пренос ќе го реализира ТВ21

Директниот тв пренос ќе го реализира ТВ21

Годинешните  музички случувања на  сцената Долни Сарај во Охрид, каде што ќе се одржи 23-то издание на Интернационалниот музички фестивал  *Охрид фест -Охридски трубадури„ ќе ги пренесува  новоотворената  телевизија  ТВ 21

Телевизија 21 започна со емитување на својата програма во Македонија симболично на  21 октомври во 21 часот.. Таа е дел од косовската  групација РТВ 21 Програмата во ХД резолуција се емитува  од центарот на Скопје,од просториите  во кои некогаш се наоѓаа  салите на кино *Вардар*

 

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *