BONEY M ќе бидат сместени во вила *Марта*

BONEY M ќе бидат сместени во вила *Марта*

Членовите  на денс  групата    BONEY M    во Охрид  ќе бидат сместени  во вилата  *Марта*.Тие  ќе имаат своја шоу програма    на ИНтернационалната вечер од 23-то издание на  музичкиот фестивал *Охрид фест – Охридски трубадури*.Тоа ќе биде убава можност љубителите на музиката   да се потсетат и да се забавуваат со нивните  хитови  кои во осумдесетите годни беа на врвот од светските топ листи….. Daddy Cool”, “Sunny”, “Ma Baker”, “Belfast”,” Rivers of Babylon”, “Brown Girl in the Ring”, “Rasputin”..

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *